21 września - termin składania wniosków o dofinansowanie zadań z zakresu edukacji ekologicznej

Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej informuje, że można składać wnioski o dofinansowanie zadań z zakresu edukacji ekologicznej zaplanowanych do realizacji w II półroczu 2012. Termin przyjmowania wniosków mija 21 września br. O dofinansowanie mogą ubiegać się placówki oświatowe oraz organizacje pozarządowe zajmujące się edukacją ekologiczną z terenu działania MCEE.

 

Podczas rozpatrywania wniosków premiowane będą zadania zgodne z przyjętymi przez Centrum priorytetami na rok 2012:

 

1. Poznawanie i poszanowanie wartości przyrodniczych i kulturowych Regionu Wielkich Jezior Mazurskich.

2. Tworzenie miniogrodów przy placówkach oświatowych jako źródła informacji, miejsca obserwacji i praktycznej nauki zjawisk przyrodniczych.

3. Działania na rzecz promowania opakowań płóciennych i papierowych.

4. Działania na rzecz propagowania systemów segregacji odpadów i prawidłowej gospodarki odpadami w najbliższym otoczeniu, z uwzględnieniem zbiórki odpadów niebezpiecznych (baterii).

5. Promowanie imprez ekologicznych i akcji związanych z ruchem na świeżym powietrzu w połączeniu z pogłębianiem wiedzy o otaczającej przyrodzie (z wyłączeniem wszelkich imprez sportowych).

6. Woda w przyrodzie i w życiu człowieka.

7. Działania na rzecz promowania Odnawialnych Źródeł Energii oraz oszczędzania energii.

 

W zakładce "Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej" znajduje się dokładna instrukcja dotycząca sporządzania wniosków, podpisywania umów i rozliczania się z dofinansowania. Wnioskodawców prosimy o staranne i dokładne wypełnianie wniosków. Wnioski niekompletne są odsyłane do uzupełnienia, co znacznie opóźnia ich rozpatrzenie.

 

W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny (87) 428-04-13, 428-04-90 lub e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Podpisane i kompletne wnioski należy kierować do biura Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich na adres: ul. Nowowiejska 4a, 11-500 Giżycko. Wnioski przesłane wyłącznie faxem lub mailem nie będą rozpatrywane.

 

Wzór wniosku