generic clomipramine no prescription australia, no prescription trazodone online

Przypominamy, trwa III edycja akcji 'Drzewko za makulaturę'.

Uwaga mieszkańcy Giżycka i okolic!

Rusza trzecia edycja akcji 'Drzewko za makulaturę'!

 

W związku z dużym zainteresowaniem uczestników dwóch poprzednich akcji pod hasłem 'Drzewko za makulaturę' organizatorzy przygotowali kolejną trzecią jej edycję.

 

W tym roku akcja trwa od 1 czerwca do 12 października. Przekazanie w tym terminie makulatury do punktu zbiórki surowców wtórnych będzie premiowane sadzonkami drzew

i krzewów. Zachęcamy wszystkich do zbiórki makulatury, ponieważ zbierając gazety, czasopisma, zapisane zeszyty, kartki papieru itp. zmniejszmy ilość zalegających śmieci

w koszach i na wysypiskach oraz chronimy lasy. Warto wiedzieć, że z makulatury powstają towarzyszące nam na co dzień produkty, takie jak: eleganckie papiery higieniczne (serwetki, chusteczki) papier gazetowy czy materiały termoizolacyjne stosowane w budownictwie. Zatem zapraszamy do udziału w akcji tych, którzy sortują i zbierają makulaturę od dawna jak również tych, którzy dopiero zaczynają. Zróbmy coś dobrego dla siebie i środowiska!

 

Regulamin akcji 'Drzewko za makulaturę'

 

1.    Akcję organizują: Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Giżycku działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich i Nadleśnictwo Giżycko, przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Starostwa Powiatowego w Giżycku i Nadleśnictwa Giżycko.

 

2.    Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie społeczeństwa do zbiórki surowców wtórnych

i segregacji odpadów w gospodarstwach domowych, jak również zwrócenie uwagi na potrzebę zachowania lasów i zieleni miejskiej.

 

3.    W akcji mogą wziąć udział instytucje oraz osoby indywidualne z terenu miasta

i gminy Giżycko, miasta i gminy Ryn, miasta i gminy Orzysz oraz z terenu gmin: Kętrzyn, Kruklanki, Miłki, Stare Juchy, Węgorzewo i Wydminy.

 

4.    Aby wziąć udział w konkursie należy zebrać makulaturę i oddać ją do punktu zbiórki surowców wtórnych znajdującego się na terenie podanym w pkt. 3 regulaminu. Na pokwitowaniu wystawianym przez punkt zbiórki surowców wtórnych musi widnieć: data oddania makulatury, imię i nazwisko uczestnika (lub nazwa instytucji/firmy) oraz ilość oddanej makulatury podanej w kg.

 

5.    Akcja trwa od 1 czerwca do 12 października. Oznacza to, że przekazanie makulatury w tym terminie będzie premiowane sadzonkami drzew i krzewów.

 

6.    Dostępne sadzonki to:

liściaste: forsycja, budleja, dereń, pięciornik, tawuła (różne odmiany), kalina koralowa, berberys thunberga

iglaste: sosna i świerk (odmiany niskie), jałowiec, żywotnik, cyprysik.

 

7.    Do dnia 12 października każdy uczestnik musi zgłosić do biura Fundacji (telefonicznie: nr (87) 428 04 13, 428 04 90, faxem 428 04 91 lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) ilość oddanej makulatury, w celu zabezpieczenia odpowiedniej liczby sadzonek. Uczestnicy akcji mogą zadeklarować chęć otrzymania określonej liczby sadzonek liściastych lub iglastych, ale bez wskazania na określone gatunki i odmiany.

 

8.    Za każde oddane 15 kg makulatury przysługuje wyłącznie jedna sadzonka drzewa lub krzewu ozdobnego.

 

9.    Uczestnicy indywidualni akcji mogą otrzymać max. 15 sadzonek (oddając 225 kg makulatury), a instytucje i firmy max. 50 sadzonek (za 750 kg makulatury).

 

10.    Przekazanie sadzonek odbędzie się na terenie Izby Edukacji Przyrodniczo-Leśnej 'Quercus' w Lesie Miejskim w Giżycku w dwóch terminach. Placówki oświatowe, firmy i instytucje będą mogły odebrać rośliny w dniu 19 października (tj. w piątek)

w godz. 8.00 - 12.00. Indywidualni uczestnicy w dniu 20 października (tj. w sobotę) w godz. 9.00 - 15.00.

 

11.    Uwaga! Podane wyżej terminy i godziny są niezmienne i ostateczne. Organizatorzy akcji nie przewidują innych terminów przekazania sadzonek. Rośliny będzie można odebrać wyłącznie po okazaniu oryginału pokwitowania wystawionego przez punkt zbiórki surowców wtórnych.