www.seatrade-global.com, buy amoxicillin/clavulanate pills online

Placówki oświatowe będą aplikować o Certyfikat Zielonej Flagi.

18 lutego br. w Hotelu Europa w Giżycku odbył się warsztat przygotowujący do aplikowania o certyfikat Zielonej Flagi lub Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej

w ramach Programu Szkoły dla Ekorozwoju (Eco-Schools) (www.ekoszkola.pl). W spotkaniu wzięli udział nauczyciele z 22 placówek oświatowych z terenu działania Mazurskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.

Prowadząca warsztaty Alicja Szarzyńska Kierownik Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej i koordynator regionalny Programu Szkoły dla Ekorozwoju w województwie warmińsko-mazurskim, przedstawiła nowe założenia certyfikacji, 7 kroków Programu Szkoły dla Ekorozwoju (Eco-Schools), kryteria certyfikacji i nowy formularz aplikacji o certyfikat.

W spotkaniu uczestniczył też Dariusz Moszkowski kierownik regionalny firmy Derewenda z Piotrkowa Trybunalskiego, zajmującej się przetwarzaniem zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przedstawił on możliwości współpracy firmy Derewenda z placówkami oświatowymi występującymi o certyfikaty w zakresie przeprowadzenia kampanii i zbiórki elektroodpadów.

Kierownik MCEE Wioletta Rawa-Rudzińska przekazała informacje nt. możliwości dofinansowania w 2013 r. kampanii szkolnych organizowanych w ramach Programu Szkoły dla Ekorozwoju ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Uczestnicy warsztatów zadeklarowali chęć podjęcia działań związanych z ubieganiem się o Certyfikat Zielonej Flagi lub Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej. Podczas spotkania kilka szkół zrobiło pierwszy krok do certyfikatu, a mianowicie założyło wizytówkę na stronie www.ekoszkola.pl, będącą wstępną deklaracją udziału w Programie Szkoły dla Ekorozwoju.

Więcej informacji o certyfikatach można znaleźć na stronach:

•    Fundacja Partnerstwo dla Środowiska w Krakowie http://www.ekoszkola.pl/pl/blog/aktualnosci/2012/12/03/nowa-edycja-certyfikatow-szkoly-dla-ekorozwoju

•    WFOŚiGW w Olsztynie www.wfosigw.olsztyn.pl/?art_id=57&type=aktualnosci&full=1440&sp=1

•    W-MODN w Olsztynie - OCEE http://www.wmodn.olsztyn.pl/ocee-aktualnosci/15/certyfikat-quot;zielona-flagaquot;.html

Osoba do kontaktu w sprawie ubiegania się o certyfikaty:

Alicja Szarzyńska

kierownik Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej

koordynator regionalny Programu Szkoły dla Ekorozwoju www.ekoszkola.pl/pl/s/kontakt

www.wmodn.olsztyn.plzakładka OCEE

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 500435688 lub 501602659, 89 5228511

Warsztat zorganizowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Olsztynie