generic clomipramine no prescription australia, no prescription trazodone online

Wiosenne działania na Warmii i Mazurach'. Relacja Przedszkola Miejskiego w Rucianem-Nidzie

29 kwietnia 2013r w naszym przedszkolu, jak co roku, została przeprowadzona akcja "Sprzątania Świata". W sprzątaniu terenu brały udział dzieci ze wszystkich grup wiekowych, łącznie 125 wychowanków. Dzieci 3-4 letnie sprzątały teren wokół przedszkola oraz plac zabaw, starszaki zaś sprzątały śmieci w lesie. Przed rozpoczęciem pracy założyły rękawice ochronne, zostały też zaopatrzone w worki i pieczołowicie zajęły się pracą.

 

Warto przypomnieć, że celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej Polaków oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Ideą akcji jest edukacja, promocja i kreowanie postaw przyjaznych środowisku oraz racjonalnej gospodarki odpadami. Warto więc włączać do takich akcji dzieci najmłodsze.

 

Przedszkolaki bardzo ładnie posprzątały teren, zebrały łącznie 9 worków śmieci, jednak to my dorośli musimy pamiętać o tym, by uczyć dzieci porządku, jak również sami powinniśmy dbać o nasze środowisko, bo Ziemia jest tylko jedna.

 

Akcja "Sprzątania Świata" została poprzedzona obejrzeniem teatrzyku przygotowanego przez najstarsza grupę przedszkolną pod kierunkiem Pani Ryszardy Chojnowskiej. Treść obejrzanego teatrzyku zachęciła naszych milusińskich do posprzątania okolicy przedszkola i dbania o porządek wokół nas. W przedszkolu odbył się również konkurs ekologiczny, podczas którego dzieci mogły utrwalić i usystematyzować wiedzę na temat środowiska naturalnego.

 

Po gruntownym wysprzątaniu okolic przedszkola przyszedł czas na wiosennego grilla. Zmęczone, ale dumne z siebie przedszkolaki zjadły kiełbaskę przygotowana przez pracowników przedszkola.