www.seatrade-global.com, buy amoxicillin/clavulanate pills online

Wiosenne działania na Warmii i Mazurach. Relacja Szkoły podstawowej nr 1 w Gołdapi

WIOSENNE DZIAŁANIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W GOŁDAPI

W tym roku wiosenne działania w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gołdapi skupiły się na promowaniu zbiórki elektroodpadów, wzbogacaniu bioróżnorodności środowiska oraz akcjach porządkowania terenów zieleni.

W zajęciach na temat elektrośmieci uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Poznali zagrożenia wynikające z ich wyrzucania w niewłaściwe miejsca oraz jak z nimi postępować. Wykonywali plakaty, ulotki, ogłoszenia, które rozpowszechniali wśród mieszkańców naszego miasta, namawiając do właściwego postępowania oraz oddawania zużytego sprzętu do naszej szkoły. Udało się nam zebrać całkiem pokaźne ilości zepsutych, starych urządzeń a akcja trwa nadal.

W ramach działań na rzecz wzbogacania bioróżnorodności środowiska uczniowie wzięli udział w akcji sadzenia drzew. Posadzili na terenie szkółki w Puszczy Rominckiej około 380 sadzonek świerków. Akcja była możliwa dzięki współpracy z Nadleśnictwem Gołdap. Pracownicy Nadleśnictwa uczyli dzieci prawidłowej techniki sadzenia i wspomagali podczas całej akcji, a na zakończenie zorganizowali dla uczestników ognisko.

Uczniowie brali też udział w sprzątaniu terenów zieleni. Długo leżący tej wiosny śnieg, po stopnieniu odsłonił bardzo duże ilości śmieci nawet na skwerach w pobliżu szkoły. Mimo, że nie planowaliśmy ogólnoszkolnej akcji sprzątania, wiele klas wyruszyło w teren, aby przywrócić porządek.