buy #yadkdhjf no prescription, www.seatrade-global.com, order amoxicillin online sales, cost of nexium online, nolvadex buy non prescription

Akcja sprzątania terenów leśnych przez Szkołę Podstawową w Hejdyku.

Akcja  sprzątania terenów leśnych przez  Szkołę Podstawową w Hejdyku.

W ramach tegorocznej akcji ,,Wiosenne działania na Warmii i Mazurach' Szkoła Podstawowa w Hejdyku przeprowadziła 10 .04.2013 r. akcję sprzątania terenów leśnych we współpracy z  Nadleśnictwo Maskulińskie w Rucianem Nidzie ,a leśnictwami w Leśny Fort i Turośl w Turośli. Wzięła w niej udział cała szkoła oraz nauczyciele. Opracowany został harmonogram pracy dla poszczególnych klas. Trasę sprzątania skupiliśmy głównie na terenach leśnych (obszar Leśnictw: Leśny Fort, Turośl i Zaroślak )

Zbierane śmieci były segregowane z podziałem na pety, puszki po napojach, szkło. Łącznie zebraliśmy ok. 40 worków 120l . Uczniowie kl IV znaleźli w lesie za Turoślą ciekawe trofea : część kanapy i telewizora, rynnę z dachu. Teren sprzątnięty to odcinek około 25 km lasu ( po obu stronach pobocza jezdni do pasów przeciwpożarowych. Jest to długa trasa, ale uczniowie chętnie uczestniczą i dlatego co roku pokonujemy takie odległości. Troska o otaczające nas lasy Puszczy Piskiej motywuje do wszelkich działań przyczyniających się do ich ochrony. Chcemy ,aby były czyste i piękne. Po ciężkiej pracy czekało na sprzątających ognisko przygotowane przez leśniczego Pana Arkadiusza Ptaka, przy domku myśliwskim w Turośli. Najmłodsi uczestnicy klas O-III dojechali autobusem szkolnym. Każdy z wielkim apetytem zjadał upieczone kiełbaski, które sponsorowało Nadleśnictwo Maskulińskie.  Pogoda była sprzyjająca. Zmęczeni od przebytych kilometrów uczniowie szybko zregenerowali swoje siły i po posiłku zorganizowali sobie szereg zabaw. Chociaż była to ciężka wędrówka, ale jesteśmy z siebie dumni, że uczestniczymy w takich działaniach dla dobra przyrody. Pełni wrażeń wróciliśmy do swoich domów. Koordynatorkami akcji były nauczycielki: Małgorzata Ruszczyk i Katarzyna Wałuszko.