www.seatrade-global.com, buy amoxicillin/clavulanate pills online

Obserwacje kaczek przez uczniów Szkoły Podstawowej w Hejdyku

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Hejdyku  po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach terenowych, które odbyły się zgodnie z harmonogramem opracowanego projektu szkolnego ,,Rok kaczki' w ramach  ogólnopolskiego programu ,,Ożywić pola - Rok kaczki'.  Celem zajęć była obserwacja i sprawdzenie stanu założonych zimą koszy lęgowych.

Uczniowie po zajęciach  przyjechali do Karpy gdzie na zbiorniku p/p mają założone  gniazda dla kaczek.

Dokonaliśmy oględzin miejsca  podczas których okazało się, że kaczki nie dały się jeszcze przekonać do koszy lęgowych. Jednakże ku naszej radości  na platformie widać było ślady  ułożonych,  suchych gałązek, traw co  wyglądało na początek układania gniazda . Podczas obserwacji słychać było kaczki, rechotanie żab, a z trzcin wyleciał żuraw, który najprawdopodobniej miał tam gniazdo.

 W drodze powrotnej uczniowie zobaczyli ślady pracy i obecności bobrów. Wszyscy byliśmy zaskoczeni ilością ściętych drzew. Naszą ciekawość wzbudziły ścięte przez bobry świerki.

Pani od przyrody opowiedziała nam o życiu bobrów na naszych terenach oraz
co należy zrobić, by chronić się przed niszczycielskim działaniem tych zwierząt, które są pod ochroną.

 Spotkanie w terenie było dla uczniów bardzo ciekawą  lekcją przyrody  na łonie natury. Udział  w tego typu zajęciach daje możliwość bliskiego obcowania z przyrodą, uczy poczucia odpowiedzialności za jej stan. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni, że przyczyniają się małymi kroczkami do celu jakim jest ochrona dzikich kaczek. Zajęcia terenowe zorganizowały Małgorzata Ruszczyk i Katarzyna Wałuszko- koordynatorki szkolnego programu ,,Ożywić pola - rok kaczki'.