buy diflucan online, maybe this, buy #yadkdhjf no prescription, generic amoxicillin no prescription australia, buy diflucan online, celebrex, sale of lisinopril online

Giżycko bez elektrośmieci' 10-15 czerwca

'Giżycko bez elektrośmieci' 10-15 czerwca

 

Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku wraz z firmą F.H.U. DEREWENDA z Piotrkowa Trybunalskiego zaprasza wszystkich mieszkańców Giżycka i najbliższych okolic do udziału w akcji tygodniowej zbiórki Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego pod hasłem 'Giżycko bez elektrośmieci'.

Każdy odpowiedzialny konsument powinien wiedzieć, że Zużyty Sprzęt Elektryczny i Elektroniczny nazywany elektroodpadami, czy elektrośmieciami jest odpadem niebezpiecznym i nie można go umieszczać w pojemnikach z innymi odpadami, np. komunalnymi. Sprzęty elektryczne i elektroniczne zawierają wiele substancji trujących, które po wydostaniu się z  uszkodzonego urządzenia przenikają do gleby, a stamtąd do organizmów roślin, zwierząt oraz ludzi. 

 

W 2005 r. uchwalona została ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (ZSEE), która dostosowuje nasze prawodawstwo do unijnego. Nowe przepisy, które weszły
 w życie osiem lat temu nakładają na obywateli obowiązek segregowania elektroodpadów
i oddawania ich do odpowiedniego punktu zbierania. Za pozostawienie tego typu sprzętu
 w miejscu do tego nieprzeznaczonym (np. wyrzucenie z odpadami komunalnymi, pozostawienie w lesie, czy też wystawienie przed dom) grozi grzywna w wysokości
od 50 do 5000 zł.
    

Należy pamiętać, że sprzedawcy dokonując sprzedaży sprzętu elektrycznego lub elektronicznego przeznaczonego dla gospodarstw domowych mają obowiązek nieodpłatnie przyjąć od swojego klienta zużyty sprzęt - tego samego rodzaju i w ilości nie większej niż sprzedawany nowy sprzęt (w stosunku 1:1 tj. zużyty odkurzacz za nowy). Pozostały sprzęt elektryczny i elektroniczny konsument może oddać punktów zbierania zużytego sprzętu ZSEE.Jeszcze kilka lat temu w Polsce aż 90% zużytego sprzętu RTV i AGD trafiało na wysypiska powodując poważne zagrożenie dla organizmów żywych i środowiska naturalnego. Tylko segregacja odpadów oraz ich odpowiednie przetworzenie i unieszkodliwienie niebezpiecznych elementów w nich zawartych może uchronić środowisko.

 Wychodząc naprzeciw potrzebom Regionu Wielkich Jezior Mazurskich, a w szczególności mieszkańców Giżycka, Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich wraz z firmą F.H.U. DEREWENDA przygotowała akcję edukacyjną połączoną ze zbiórką elektroodpadów
pod hasłem 'Giżycko bez elektrośmieci'. Akcja odbędzie się w terminie od 10 do 15 czerwca br. i ma charakter konkursowy, tzn. każdy uczestnik biorąc udział w zbiórce elektrośmieci może wziąć udział w loterii z nagrodami. W akcji mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Regionu Wielkich Jezior Mazurskich. Do udziału szczególnie zachęcamy mieszkańców Giżycka i najbliższych okolic. Przystąpienie do zbiórki elektrośmieci jest dobrowolne i nieodpłatne.
Zbiórka ZSEE odbywać się będzie w firmie "Wtór-Met" Waldemar Mazur w miejscowości Gajewo k. Giżycka, ul. Suwalska 11. Elektroodpady będą przyjmowane w godzinach otwarcia firmy tj. od 8.00 do 16.00. Dla uczestników zbiórki przygotowano łącznie 90 nagród w postaci gadżetów firmowych oraz nagród rzeczowych wartościowych np. tabletów, stacji pogodowych, zestawów żarówek energooszczędnych, ładowarek z akumulatorkami, czy ekologicznych listew przeciwprzepięciowych. Finał i podsumowanie Akcji oraz losowanie nagród odbędzie się 16 czerwca br., ok. godz. 1500 na Plaży Miejskiej w Giżycku, podczas Festynu 'Kochamy Mazury'. Szczegółowy regulamin akcji poniżej.

A więc drogi mieszkańcu Giżycka! Czy masz stary odkurzacz, lodówkę, laptop, telefon komórkowy? Nie wiesz co zrobić z zużytym i nieprzydatnym nikomu już sprzętem? Jeśli padła odpowiedź TAK - to bądź świadomym konsumentem i weź udział w Akcji 'Giżycko bez elektrośmieci'.

Zapraszają organizatorzy: Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich Giżycko, F.H.U. DEREWENDA Piotrków Trybunalski.

Akcję zorganizowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.