generic clomipramine no prescription australia, no prescription trazodone online

Zapraszamy na piknik rodzinny z okazji 20-lecia Wojewódzkiego Funduszu w Olsztynie

Rozpoczęcie pikniku rodzinnego godzinia 10.00 , 15 czerwca (sobota) Park Jakubowy w Olsztynie. Impreza odbędzie się z okazji okrągłego jubileuszu WFOŚiGW w Olsztynie.

 Konkursy z nagrodami, koncerty, gry i zabawy to tylko niektóre z atrakcji, które przewidziano podczas pikniku w Parku Jakubowym w Olsztynie. Gwiazdą imprezy będzie Czerwony Tulipan. Wystąpią także Stare Drobne Małże, Zespół Wokalny Sukces i Teatralna Grupa Cyrkowa Art. Circus.

Mobilne stoisko edukacyjne

Podczas pikniku będzie można skorzystać z wielu atrakcji jakie przygotowali organizatorzy. Jak zwykle szczególne niespodzianki będą dla najmłodszych. Podczas imprezy będzie można zwiedzać stoiska, które specjalnie na tę okazję przygotują współorganizatorzy pikniku. Wśród nich na pewno nie zabraknie olsztyneckich leśników, którzy zaprezentują 'Las w szkatułce' , czyli mobilne stoisko edukacyjne. Jest to najprawdopodobniej pierwszy tego typu punkt w Polsce. Przyczepa, w której mieści się ekspozycja została wyposażona tak, aby pomieścić eksponaty, świadczące o bogactwie i różnorodności ekosystemów leśnych. Jedną z jej atrakcji jest tzw. infokiosk. Za jego pośrednictwem można m.in. zapoznać się z historią i atrakcjami Nadleśnictwa Olsztynek. Stoisko jest skonstruowane tak, aby zapewnić możliwość dopasowywania wystawy do odbiorcy i sytuacji. Ukazuje różnorodność przyrodniczą ekosystemów leśnych na przykładzie dwóch siedlisk lasu iglastego oraz bukowego lasu liściastego. Swoje stoiska podczas pikniku zaprezentują też inne nadleśnictwa, parki krajobrazowe, RDOŚ w Olsztynie, Urząd Marszałkowski w Olsztynie, a także samorządowcy z regionu.

Podsumowanie Wiosennych Działań

Nie zabraknie także samochodów strażackich. Będzie można zobaczyć sprzęt jakim na co dzień posługują się ratując życie i mienie ludzkie. Podczas pikniku zostaną nagrodzeni ci, którzy aktywnie włączyli się w Wiosenne Działania na Warmii i Mazurach. W całym regionie od kwietnia trwały różnego rodzaju akcje ekologiczne, których głównym celem była ochrona środowiska naturalnego regionu. Działania były związane z okrągłym jubileuszem Funduszu a tegoroczne hasło akcji w całym regionie brzmiało 'Milion drzew dla Warmii i Mazur na 20-lecie WFOŚiGW w Olsztynie'. W wielu miejscach naszego województwa przeprowadzono akcje sadzenia drzew. W działania bardzo aktywnie włączyły się szkoły i nadleśnictwa. Podczas czerwcowego pikniku nie zabraknie także rywalizacji sportowej. W programie imprezy przewidziano m.in. bieg o Puchar Prezesa WFOŚiGW w Olsztynie. Piknik współorganizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.