Telewizyjne Miasteczko Cyfrowe

19 lipca 2013 roku Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich brała udział w cyfrowym miasteczku, które powstało w Wilkasach. Była to ostatnia tego typu impreza na Warmii i Mazurach, ponieważ cyfryzacja w naszym regionie, podobnie jak i w całej Polsce dobiega końca.

Telewizyjne Miasteczko Cyfrowe wystartowało o godzinie 15.00 w amfiteatrze przy plaży miejskiej w Wilkasach. Podczas imprezy mieszkańcy mogli wysłuchać mini wykładów o technicznych stronach cyfryzacji. Nie brakowało też konkursów, w których do wygrania były m.in. dekodery i anteny do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Czas umilały też występy artystyczne lokalnych zespołów. Dzieci bawiły się w specjalnie przygotowanym kąciku rozrywki, który prowadziła TVP Olsztyn wraz z Fundacją Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich. Najmłodsi dopisali chęcią zabawy, zapałem i solidnością wykonywania zadań konkursowych m. in.: kolorowania obrazków, skoków na skakance, układania puzzli, wyszukiwania ZSEE na obrazkach itp. W trakcie imprezy Prezes Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich Pani Ewa Stajuda udzieliła wywiadu dla TVP Olsztyn na temat ZSEE, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Ostatnie nadajniki starego typu zostaną wyłączone 23 lipca. Zmianę odczują mieszkańcy 220 gmin koło Giżycka, Jeleniej Góry, Leżajska i Ostrołęki.

Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną zabawę.

         Relacja z Cyfrowego Miasteczka w Wilkasach