buy #kngwnvpnxj online, cost of generic cheap fluconazole online uk, anafranil online uk, buy atenolol purchase, buy tamoxifen purchase, buy #eaywllchz online

Wizyta dziennikarzy z Ukrainy na Mazurach

W dniach 9-11 czerwca 2014 r. gościliśmy na Mazurach grupę dziennikarzy z Ukrainy. Wizyta odbywała się w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Programów Telewizyjnych i Radiowych „Kalinowe Mosty”, którego współorganizatorem jest Związek Ukraińców w Polsce Odział w Olsztynie. Podczas pobytu gości z Ukrainy , wzorem lat ubiegłych , zostały zorganizowane Dni ochrony środowiska  na Warmii i Mazurach , w tym m.in. konferencja w Giżycku pn. Ochrona Wielkich Jezior Mazurskich poprzez stworzenie kompleksowego systemu gospodarki odpadami oraz rejs dydaktyczny po kompleksie jeziora Mamry.

Goście mieli też okazję zwiedzić Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych (ZUOK) w Spytkowie oraz spotkać się ze społecznością ukraińską w Węgorzewie.

Festiwal „Kalinowe mosty” to bardzo cenna inicjatywa , która umożliwiła w ciągu ostatnich 4 lat ponad 150 dziennikarzom z Ukrainy , Białorusi , Łotwy i Rosji przygotowanie ok.1000 materiałów telewizyjnych i radiowych o Warmii i Mazurach , w tym o inicjatywach i zrealizowanych projektach w dziedzinie ochrony środowiska.

W tym roku również zostało nagranych wiele wywiadów i audycji na temat Regionu WJM , które zostaną zaprezentowane radiosłuchaczom i telewidzom w całej Ukrainie. Goście z Ukrainy byli zauroczeni naszym regionem i jego niepowtarzalną przyrodą , a także nie szczędzili słów uznania dla zrealizowanych inwestycji proekologicznych.

Organizatorem pobytu dziennikarzy na Mazurach był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii