buy prednisone, order finasteride online sales, buy amoxicillin pills online, femara letrozole without prescription, buy isotretinoin pills online, lisinopril online uk, cost of wellbutrin online

Kampania „Wpłyń na czyste Mazury” zainaugurowana w Regionie Wielkich Jezior Mazurskich

W dniu 17 maja br. w Giżycku podczas Festiwalu Żagli ISSA oficjalne zainaugurowano w Regionie Wielkich Jezior Mazurskich kampanię informacyjno-promocyjną pod hasłem „Wpłyń na czyste Mazury”. Fundacja Nasza Ziemia z Warszawy oraz Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich rozpoczęły wspólne działania mające na celu kreowanie postawy świadomego i odpowiedzialnego za środowisko naturalne turysty.

 

Mazury należą do najpiękniejszych krain w Polsce. Sprawia to urozmaicony krajobraz polodowcowy z licznymi jeziorami, bagnami i lasami, w które wplatają się pełne uroku pola i łąki. Bogactwo przyrody i różnorodność krajobrazu wyróżniają ten region na tle pozostałych zakątków Polski, Europy i świata. Przepiękny krajobraz Mazur i występujące tu skarby przyrody są wyjątkowe, w wielu przypadkach niepowtarzalne.

 

Korzystajmy z uroków tej przepięknej krainy, ale zarazem dbajmy na co dzień o jej czystość.

 

 

Celem projektu „Wpłyń na czyste Mazury”, który jest elementem tegorocznego Sprzątania Świata pod hasłem „Turysto! Szanuj środowisko!”, jest zwrócenie szczególnej uwagi na problem nielegalnego i bardzo szkodliwego dla ekosystemu wodnego wyrzucania odpadów oraz zrzutu ścieków z toalet pokładowych bezpośrednio z jachtów do jeziora. Kluczowym działaniem jest dotarcie do żeglarzy i motorowodniaków z informacją, gdzie na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich można się pozbyć śmieci i zrzucić ścieki nie ingerując w środowisko.

 

Wśród zaplanowanych działań w ramach kampanii znajdzie sięrejs szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich z Węgorzewa do Rucianego Nidy (od 12 lipca do 2 sierpnia), podczas którego będą prowadzone działania edukacyjne, przedstawiciele Fundacji Nasza Ziemia oraz wolontariusze będą rozpowszechniać mapki z punktami, gdzie we właściwy i bezpieczny dla środowiska sposób można pozostawić odpady i ścieki. Żeglarze i wypoczywający nad wodą otrzymają poradniki zawierające proste zasady wypoczynku w zgodzie z przyrodą. Ponadto przedstawiciele Fundacji Nasza Ziemia oraz Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich aktywnie edukując turystów i mieszkańców Regionu WJM wezmą udział w szeregu wydarzeniach na szlaku: 12 lipca w Węgorzewie, 19 lipca w Giżycku, 27 lipca w Mikołajkach oraz 2 sierpnia w czasie imprez w ramach  Żeglarskiego Grand Prix Mazur o Puchar 7 Cudów Mazur.

 

Dodatkowo żeglarze, którym leży na sercu czystość mazurskich jezior będą mogli oznakować swoją łódź banderą „Wpłyń na czyste Mazury” oraz wziąć udział w dystrybucji materiałów informacyjno-edukacyjnych, wśród innych turystów wodnych.

Do działań informacyjno-edukacyjnych w ramach kampanii przyłączyła się firma Ahoj Czarter z Węgorzewa. Będzie ona informować i zachęcać żeglarzy czarterujących jachty do zrzutu ścieków wyłącznie w przeznaczonych do tego i legalnych punktach. Poprzez dystrybuowaną przez Ahoj Czarter kartę eko-turysty, żeglarze będą zbierać potwierdzenia legalnego zrzutu ścieków w sposób legalny, na zakończenie akcji spośród uczestników zostanie wylosowany zwycięzca, który otrzyma nagrodę.

 

Finał i podsumowanie kampanii „Wpłyń na czyste Mazury” oraz Akcji Sprzątanie Świata odbędzie się w trzeci weekend września na Mazurach.

Więcej informacji o tegorocznej akcji na: www.sprzatanieswiata-polska.pl, www.naszaziemia.pl, www.facebook.com/naszaziemia.

 

 

 

17 maja w porcie Ekomarina w Giżycku na stanowiskach FOWJM, Fundacji Nasza Ziemia, Mazurskiego Parku Krajobrazowego, Mazurskiego Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami oraz Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zorganizowano różnorodne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych - w szczególności miłośników żeglarstwa. W myśl idei edukacja poprzez zabawę, każdy odwiedzający stanowiska namiotowe został wyposażony w niezbędną wiedzę służącą bezpiecznemu i przyjaznemu przyrodzie i środowisku wypoczynkowi. Przedstawiciele Fundacji Nasza Ziemia dystrybuowali mapki z punktami legalnego zrzutu ścieków pokładowych oraz odpadów stałych, rozpowszechniano także poradnik eko-turysty. Nie zabrakło konkursów wiedzy, zabaw plastycznych, pokazów rękodzieła w wykonaniu wolontariuszy z I Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku, pokazów pierwszej pomocy w wykonaniu przedstawicieli MOPR, 12 grup dziecięcych przedstawicieli giżyckich przedszkoli wzięło udział w konkursie plastycznym „Kolorowy żagiel”. Ponadto w sali konferencyjnej Ekomariny odbyło się krótkie otwarte seminarium poświęcone tematyce czystości jezior na szlaku WJM. Wszystkim uczestnikom wydarzenia dziękujemy serdecznie za udział. Zapraszamy na kolejne spotkania w Węgorzewie, Giżycku, Mikołajkach i Rucianem Nidzie.