sale of generic trimox , sale of clomid, sale of fluconazole online, buy lisinopril pills online, lisinopril buy non prescription, buy bupropion purchase, buy propecia online

UWAGA UWAGA !!!!! PRZYPOMINAMY I ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI

UWAGA UWAGA !!!!! PRZYPOMINAMY I ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI

 

Akcja „Drzewko za makulaturę” na dobre zagościła w kalendarzu imprez edukacyjnych Mazurskiego Centrum Edukacji Ekologicznej działającego przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku. Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Giżycko oraz lokalnymi samorządami udało się zorganizować już cztery edycje tego przedsięwzięcia, podczas których mieszkańcom Giżycka i najbliższych okolic udało się zebrać 168,5 tony makulatury.

 

 

Tegoroczna piąta już edycja Akcji trwa od 15 maja do 30 września. Przekazanie w tym terminie makulatury do punktu zbiórki surowców wtórnych będzie premiowane sadzonkami drzew i krzewów. Zachęcamy wszystkich do zbiórki makulatury, ponieważ zbierając gazety, czasopisma, zapisane zeszyty, kartki papieru itp. zmniejszmy ilość zalegających śmieci w koszach i na wysypiskach oraz chronimy lasy. Zatem zapraszamy do udziału w Akcji tych, którzy sortują i zbierają makulaturę od dawna jak również tych, którzy dopiero zaczynają. Zróbmy coś dobrego dla siebie i środowiska!

 


Regulamin Akcji „Drzewko za makulaturę”

 

1.      Akcję organizują: Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Giżycku działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich i Nadleśnictwo Giżycko, przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Starostwa Powiatowego w Giżycku i Nadleśnictwa Giżycko.

 

2.      Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie społeczeństwa do zbiórki surowców wtórnychi segregacji odpadów w gospodarstwach domowych, jak również zwrócenie uwagi na potrzebę zachowania lasów i zieleni miejskiej.

 

3.      W Akcji mogą wziąć udział instytucje oraz osoby indywidualne z terenu miasta i gminy Giżycko, Ryn, Orzysz i Węgorzewooraz z terenu gmin wiejskich: Kętrzyn, Kruklanki, Miłki, Stare Juchy i Wydminy.

 

4.      Aby wziąć udział w Akcji należy zebrać makulaturę i oddać ją do punktu zbiórki surowców wtórnych znajdującego się na terenie podanym w pkt. 3 regulaminu. Na pokwitowaniu wystawianym przez punkt zbiórki surowców wtórnych musi widnieć: data oddania makulatury, imię i nazwisko uczestnika (lub nazwa instytucji/firmy) oraz ilość oddanej makulatury podanej w kg.

 

5.      Akcja trwa od 15 maja do 30 września. Oznacza to, że przekazanie makulatury w tym terminie będzie premiowane sadzonkami drzew i krzewów.

 

6.      Dostępne sadzonki to:

 

- liściaste:forsycja, budleja, pięciornik, tawuła (różne odmiany), jarząb

- iglaste: sosna i świerk (odmiany niskie), jałowiec, żywotnik, cyprysik oraz sadzonki drzewek owocowych (jabłoni, gruszy) szczególnie odmian popularnych dawniej a obecnie zapomnianych

 

7.      Do dnia 30 wrześniakażdy uczestnik musi zgłosić do biura Fundacji (telefonicznie: nr tel. (87) 428 04 90, faxem 428 04 91 lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) ilość oddanej makulatury, w celu zabezpieczenia odpowiedniej liczby sadzonek. Uczestnicy Akcji mogą zadeklarować chęć otrzymania określonej liczby sadzonek liściastych, iglastych, owocowych, ale bez wskazania na określone gatunki i odmiany.

 

8.      Za każde oddane 15 kg makulatury przysługuje wyłącznie jedna sadzonka drzewa lub krzewu.

 

9.      Uczestnicy indywidualni Akcji mogą otrzymać max. 15 sadzonek (oddając 225 kg makulatury), a instytucje i firmy max. 50 sadzonek (za 750 kg makulatury).

 

10.  Przekazanie sadzonek odbędzie się przy Izbie Przyrodniczo-Edukcyjnej „Quercus mieszczącej się przy ul. Dworskiej 10 w Gajewie koło Giżycka. Przekazanie sadzonek zaplanowano w dwóch terminach.
 

Placówki oświatowe, firmy i instytucje będą mogły odebrać rośliny w dniu 10 października (tj. w piątek) w godz. 8.00 – 12.00.

 

Indywidualni uczestnicy w dniu 11 października (tj. w sobotę) w godz. 9.00 – 15.00.

 

11.  Uwaga! Podane wyżej terminy i godziny są niezmienne i ostateczne. Organizatorzy Akcji nie przewidują innych terminów przekazania sadzonek. Rośliny będzie można odebrać wyłącznie po okazaniu oryginału pokwitowania wystawionego przez punkt zbiórki surowców wtórnych. Sadzonki może odebrać inna osoba w imieniu uczestnika Akcji, na podstawie okazanego pokwitowania z punktu surowców wtórnych.

 

                                

 

 

Akcja zoorganizowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospoadrki Wodnej w Olsztynie, oraz Starostwa Powiatowego w Giżycku.

 

Informujemy, że w Giżycku można zostawić makulaturę nieodpłatnie w firmie „POLCAN” przy ul. 1 Maja 17 (tel. 662 210 197) oraz w Skupie Surowców Wtórnych w Gajewie k. Giżycka przy ul. Suwalskiej 11 (A. Zubowicz tel. 692 447 086).