buy prednisone, order finasteride online sales, buy amoxicillin pills online, femara letrozole without prescription, buy isotretinoin pills online, lisinopril online uk, cost of wellbutrin online

W dniu 20 września br. w Węgorzewie uczestnicząc w Sprzątaniu Świata - Polska Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich i Fundacja Nasza Ziemia zakończyły tegoroczną kampanię „Wpłyń na czyste Mazury”

Do Portu Keja w Węgorzewie przyszły grupki chętnej młodzieży do udziału w akcji Sprzątania Świata. Do wspólnej inicjatywy przyłączył się również burmistrz miasta Węgorzewa Pan Krzysztof Piwowarczyk wraz z radnymi miejskimi i powiatowymi. Młodzież z miejscowych placówek Oświatowych tj.: liceum ogólnokształcącego, gimnazjum i szkoły podstawowej oraz władze samorządowe Węgorzewa zostały wyposażone w koszulki, czapeczki, worki i rękawiczki. Do sprzątania zostały wyznaczone dwie trasy: I-trasa z Portu Keja na stary cmentarz poniemiecki, II-trasa od Portu Keja na punkt widokowy. Pomimo wyznaczonych tras posprzątano większy teren, gdyż każda grupa urozmaiciła sobie trasę. Do udziału w sprzątaniu przyłączyli się również pracownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy wyposażeni w sprzęt do nurkowania posprzątali fragment dna kanału węgorzewskiego. Do namiotu Fundacji zgłaszali się również chętni przechodnie, z zapytaniem czy mogą posprzątać i w ten sposób uczestnicy akcji mieli od 1 roku do 65 lat. W czasie niespełna 2 godz., ponad 100 uczestników wydarzenia zebrała ok. 1500l odpadów, głównie butelek plastikowych, torebek jednorazowych, opakowań po żywności, puszek, kapsli, opon. O wywóz i utylizację zebranych śmieci zatroszczył się Węgorzewski ZUK.

Wydarzenie w Węgorzewie miało charakter szczególny - to nie tylko finał akcji Sprzątanie świata, to również zakończenie projektu Wpłyń na czyste Mazury, projektu realizowanego przez Fundację Nasza Ziemia wspólnie w Fundacją Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, kierowanego głównie do turystów, żeglarzy wypoczywających na Mazurach. Swój finał znalazła Wstęga Mazurska - każdy, kto wziął udział w sprzątaniu, mógł złożyć na niej swój podpis. Należałoby nadmienić, że akcja „Wpłyń na czyste Mazury” rozpoczęła się również w Węgorzewie.

Poza sprzątaniem uczestnicy mogli wziąć udział w przygotowanych specjalnie zajęciach edukacyjnych: rozwiązać krzyżówki dotyczące jezior i ryb, odpowiedzieć na pytania w quizie o Regionie Wielkich Jezior Mazurskich, ułożyć puzzle, pokolorować.

Na koniec dzięki inicjatywie burmistrza i radnych miejskich oraz powiatowych Węgorzewa odbyło się ognisko z kiełbaskami dla uczestników akcji Sprzątania Świata – Polska.

Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w akcji. Pokazaliśmy, że wspólna praca i chęć działania mogą pomóc nam „Wpłynąć na czyste Mazury”.

 

 

 

   ZDJĘCIA W GALERII