cost of nolvadex online

70 ton makulatury w piątej edycji Akcji „Drzewko za makulaturę”

„Drzewko za makulaturę” to edukacyjne przedsięwzięcie, które ma na celu wdrożyć mieszkańców Regionu WJM do systematycznej zbiórki surowców wtórnych, szczególnie makulatury. W zamian za zebrany i przekazany do punktu zbiórki papierowy surowiec, uczestnicy otrzymują sadzonki drzewek i krzewów. Drzewka rosnąc w ogrodach i na działkach nie tylko zdobią otoczenie, ale są miejscem żerowania ptaków, owadów, wzbogacają bioróżnorodność, dają możliwość codziennego obcowania z przyrodą, w szczególności dzieciom i młodzieży szkolnej, dostarczają tlenu. Stałymi uczestnikami akcji są placówki oświatowe, które włączając się w zbiórkę makulatury – edukują oraz tworzą na swoich terenach ogrody, gdzie uczniowie mogą odbywać lekcje przyrody oraz uczyć się pielęgnacji roślin.

Piąta już z kolei akcja trwała od początku czerwca do końca września br. Wzięło w niej udział 140 uczestników indywidualnych oraz 56 szkół, przedszkoli, przedsiębiorstw, stowarzyszeń i sołectw. Makulaturę zbierali mieszkańcy gmin: Giżycko (gm. miejska i wiejska), Węgorzewo, Pozezdrze, Miłki, Ryn, Kruklanki, Wydminy, Orzysz, Kętrzyn (gm. miejska i wiejska), Stare Juchy i Piecki. Łącznie zebrano 70 ton makulatury. 10 i 11 października przy Izbie Edukacji Przyrodniczo-Leśnej „Quercus” w Lesie Miejskim w Giżycku uczestnicy akcji odebrali sadzonki drzewek i krzewów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się sadzonki drzewek owocowych.

Dziękujemy mieszkańcom Regionu WJM za udział w piątej akcji „Drzewko za makulaturę”. Liczymy na podobne zaangażowanie także w przyszłym roku.

Akcję zorganizowano ze środków:

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie

Starostwa Powiatowego w Giżycku

Nadleśnictwa Giżycko

Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich

 

          

 

  Zdjęcia w galerii