cost of nolvadex online

Zakończyliśmy konkurs „Mazurski Bociek”

30 października br. podsumowaliśmy ostatecznie konkurs pod hasłem „Mazurski Bociek”. Konkurs został zorganizowany wiosną i polegał na przeprowadzeniu inwentaryzacji gniazd bociana białego w miejscowości zamieszkania bądź nauki oraz na przeprowadzeniu obserwacji tych ptaków od chwili przylotu do jesiennych odlotów.

W konkursie wzięło udział 84 uczestników mieszkańców gmin: Stare Juchy, Pisz, Orzysz, Srokowo, Barciany i gm. wiejskiej Kętrzyn. Zinwentaryzowano 153 gniazda bocianów, obserwowano łącznie 432 ptaki.

Chęć udziału w konkursie zgłosiło wiosną 41 grup dzieci i młodzieży. Efektem końcowym ich pracy było 16 sprawozdań (2 rodzinne oraz 14 szkolnych), które zostały ocenione. Podstawowym kryterium oceny sprawozdań było zaangażowanie uczestników w prowadzenie obserwacji oraz wartość merytoryczna opisów i wniosków.

Po analizie sprawozdań komisja postanowiła przyznać nagrody wszystkim uczestnikom konkursu - za wykazane zaangażowanie w prowadzonych obserwacjach. Jury przyznało nagrody równorzędne za zajęcie I (4 nagrody), II (2 nagrody) i III miejsca (8 nagród) oraz dwa wyróżnienia.

Poniżej przypominamy wyniki konkursu:

 

Tabela z wynikami

 

30 października w sali konferencyjnej Ekomariny w Giżycku odbyło się spotkanie, podczas którego wręczono dyplomy i nagrody: zestawy karmników, budek lęgowych oraz literatury o tematyce ornitologicznej. Na podsumowanie p. Krzysztof Pawlukojć - ornitolog z zamiłowania, przedstawił interesujący wykład nt. bociana białego przygotowany na bazie własnych obserwacji i doświadczeń z udziału w ostatnim światowym liczeniu bociana białego z lipca br.

W zakładce Mazurski Bociek znajduje się prezentacja podsumowująca konkurs – zapraszamy do obejrzenia.

  Zdjęcia w galerii