cost of #AsLarAs, buy nexium online, #jkdhdyvjv no prescription, sale of generic propecia , clomid online, buy clomid, sale of generic tenormin

Akcja Lato na plaży w Giżycku

Znakomita pogoda w niedzielne popołudnie, 16. sierpnia zgromadziła na plaży miejskiej w Giżycku tłumy spacerowiczów i plażowiczów. W samym centrum rozległego terenu plaży stanęło plenerowe studio TVP Olsztyn oraz namiot naszej Fundacji . Akcja Lato to program realizowany „na żywo”
z udziałem przedstawicieli różnych służb z dziedziny ochrony środowiska – jako podsumowanie I Mazurskiego Ekopatrolu, który odbył się parę dni wcześniej.

Program prowadził red. Maciej Wróbel. O tym, jakie gatunki ryb występują w mazurskich jeziorach, o tendencjach z ostatnich lat i o kormoranach mówił Pan Piotr Traczuk z Instytutu Rybactwa Śródlądowego, metody badań wód prowadzone przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska przedstawiała Pani Sabina Kirson. Zarząd Województwa reprezentowała Pani Marszałek Sylwia Jaskulska, która odpowiada za ochronę środowiska w regionie.
O kulturze zachowania na wodzie i przepisach w tym względzie mówili Panowie Czesław Kalinowski - szef Okręgowego Związku Żeglarskiego i Andrzej Żukowski z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.

Z kolei były dyrektor oddziału RZGW w Giżycku Pan Stanisław Piwkowski i żeglarz, właściciel portalu mazury.info.pl Zbigniew Jatkowski dyskutowali mi.in. o konieczności zmiany przepisów Prawa wodnego. Pętlę Mazurską – czyli propozycję wydłużenia szlaku żeglownego przedstawiała Agnieszka
z Zarządu naszej Fundacji, o działaniach Mazurskiego Związku Międzygminnego – Gospodarka Odpadami mówił Pan Wojciech Kucfir, a stronę samorządową reprezentowali Pan Józef Karpiński – burmistrz Rynu i Pan Roman Łożyński – zastępca burmistrza Giżycka.

W programie o mazurskich jeziorach nie mogło zabraknąć przedstawicieli służb dbających o bezpieczeństwo na wodzie. Obecni byli: Pan Radosław Wiśniewski z MOPR, Paweł Pelikan z Policji Wodnej i Pan Ludwik Bogdatowicz z Urzędu Żeglugi Śródlądowej.

Na początku i na końcu głos zabrała prezes Zarządu naszej Fundacji Jolanta Piotrowska, mówiąc m.in. o efektach Ekopatrolu i konieczności szerszej dyskusji, edukacji ekologicznej oraz koniecznych działań na rzecz poprawy stanu mazurskich jezior.

Cały czas w trakcie trwania programu można było wziąć udział w przeróżnych konkursach, quizach i grach z nagrodami przygotowanymi przez ekipę Fundacji: Marzenę Burzych, Aleksandrę Kiełczewską, Sylwię Wiszowaty, Kingę Żukowską i Piotra Jachimowicza. Trzeba przyznać, że nasze ekologiczne zabawy cieszyły się olbrzymim powodzeniem.

Dziękujemy wszystkim naszym gościom oraz ekipie TVP Olsztyn!!!

Akcja została zrealizowana przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zdjęcia z Akcji Lato w galerii.

 Tak wyglądała relacja na żywo w TVP Olsztyn:

http://olsztyn.tvp.pl/21253614/gizycko-cz1

http://olsztyn.tvp.pl/21253627/gizycko-cz2