www.olorx.com, using for generic zoloft dosage, order tamoxifen online sales, buy tamsulosin purchase

VIII Regionalny Konkurs Wiedzy Ekologicznej dla Gimnazjalistów. Zwyciężył Piotr Fil z Giżycka

Co to są odnawialne źródła energii, co to jest recyklig, GMO, która reakcja obrazuje fotosyntezę, czym jest BMI i w jakim celu się go oblicza czy co było przyczyną zamknięcia dla żeglugi szlaku wodnego Wielkich Jezior Mazurskich we wrześniu 2015 r.? - na tego typu pytania odpowiadali uczestnicy VIII Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej dla Gimnazjalistów. 240 uczniów gimnazjów z gmin położonych wokół Wielkich Jezior Mazurskich wzięło udział w etapie szkolnym. Tradycyjnie organizatorem Konkursu była Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, zaś dofinansowanie pochodziło z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W szkołach wyłoniono 50 uczniów, którzy wykonali pracę pod hasłem: „Jak żyć zdrowo? Jak żyć ekologicznie?”. Ostatecznie do finału odbywającego się w tym roku w II liceum Ogólnokształcącym w Giżycku zakwalifikowano 46 osób. Trzeba przyznać, że nasza młodzież naprawdę świetnie potrafi opisać zarówno zdrowy tryb życia, odżywiania, jak też rozpoznać po liściach drzewa i krzewy albo odpowiedzieć na pytania dotyczące ekologicznej charakterystyki regionu. Ostatecznie po teście pisemnym wyłoniono 12 najlepszych, którzy odpowiadali na pytania jury przy publiczności. Odpowiedzi oceniała komisja w składzie: Ewa Downar (przewodnicząca, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku), Alicja Kruszelnicka (Mazurski Park Krajobrazowy), Oliwia Brzozowska (Urząd Miejski w Giżycku), Renata Janowska (Urząd Gminy Giżycko), Jerzy Bujno (Starostwo Powiatowe w Giżycku) oraz Waldemar Stelmasiewicz (Nadleśnictwo Giżycko).

Tegoroczny konkurs wygrał zdecydowanie Piotr Fil, uczeń Gimnazjum nr 2 w Giżycku pod opieką nauczycielki Marii Zawadki – Jedut. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Zujko z Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wydminach, zaś trzecie Kacper Żurek z Gimnazjum nr 1 w Giżycku.

Warto dodać, że oprócz uczniów z Giżycka i Wydmin wśród finalistów znaleźli się przedstawiciele ze szkół w Gminie Giżycko, Miłkach, Pieckach, Korszach, Świętajnie, Piszu, Baniach Mazurskich, Łankiejmach, Srokowie, Białej Piskiej, Sątocznie, i Dubeninkach. Gratulacje dla świetnie przygotowanych uczniów pod kierunkiem swoich nauczycieli!  

Na zdjęciach: uczestnicy przed testem pisemnym, zwycięzca z nauczycielką

Dwunastka nagodzonych uczestników ścisłego finału,

Jury

Opiekunki laureatów