#jkdhdyvjv no prescription, accutane generic online uk, clomid without prescription, generic #rsJsere without prescription, nexium buy non prescription, cost of trazodone online, seroquel buy non prescription

I Mazurska Konferencja Ornitologiczna

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie jest ważnym miejscem na mapie okolicznych stad ptaków. Zakładają tu swoje siedliska, żerują albo odpoczywają po długim locie. W piątek, 1 kwietnia, dzięki  inicjatywie ZUOK-u  przy wsparciu naszej  Fundacji  teren Zakładu stał się też istotnym miejscem dla miłośników ptaków, którzy mieli okazję uczestniczyć w inauguracyjnej Mazurskiej Konferencji Ornitologicznej.

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Do Spytkowa udało się zaprosić wiele autorytetów
z dziedziny ornitologii. Zainteresowani mogli wysłuchać między innymi wykładu, prawdopodobnie największego polskiego znawcy tematu, dyrektora warszawskiego zoo Pana Andrzeja Kruszewicza. Obok niego wystąpili lokalni prelegenci – Panowie:  Krzysztof Pawlukojć, Sebastian Menderski, Szymon Czernek oraz Andrzej Sulej.

Uczestnicy konferencji mogli się przekonać, że zamiłowanie do ornitologii wykształca się od najmłodszych lat. Wszystko to dzięki działającemu w Szkole Podstawowej nr 7 Klubowi Małego Ornitologa „Dudek”. Uczniowie zadbali o część artystyczno-rozrywkową wydarzenia, występując przed zgromadzonymi z humorystycznymi wierszami na temat ptaków.

Akcentem zamykającym spotkanie było oficjalne zakończenie konkursu fotograficznego
„W powietrzu, w wodzie i na lądzie – ptaki regionu WJM”. Organizatorzy - Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Giżycku działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich i Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie zaprosili do udziału fotografów amatorów
z okolicznych szkół. Ostatecznie do konkursu zgłoszono aż 53 zdjęcia. W opinii oceniających zwyciężczynią okazała się Agata Rydzewska, obok niej na podium znalazły się Maria Kuriata i Kalina Sałyk. Wyróżnienia natomiast otrzymali: Kacper Żurek, Martyna Wąsiakowska i Aleksandra Bartczak. Laureaci odebrali nagrody z rąk Pani Prezes Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich Jolanty Piotrowskiej i Pana Andrzeja Kruszewicza.

Konferencja w zgodnej opinii uczestników okazała się sukcesem i pozostaje mieć nadzieję, że spotkanie ornitologów na terenie ZUOK-u stanie się coroczną tradycją.

Fotorelacja z konferencji znajduje się w galerii