cost of nolvadex online

Światowy Dzień Ziemi 2016

Jak co roku, 22 kwietnia,  obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi (International Mother Earth Day). Pierwszy raz Dzień Ziemi został ogłoszony 21 marca 1970 r. przez burmistrza San Francisco, Josepha Alioto. W Polsce pierwsze oficjalne obchody miały miejsce w 1990 roku.   

W czasie kwietniowych obchodów na całym świecie organizowane są różne działania ekologiczne w postaci konferencji, wystaw, festynów, konkursów, akcji sprzątania czy kampanii  uświadamiających konieczność dbania o naszą Planetę i zagrożenia związane z zanieczyszczeniem środowiska. Kampanie edukacyjne w poprzednich latach skupiały się w dużej mierze na problemach związanych ze śmieciami, np. dotyczących  dzikich wysypisk czy ponownego odzysku cennych surowców. W tym roku hasło przewodnie Dni Ziemi w Polsce to: „Palący temat – niska emisja!”. Co roku akcja zyskuje coraz większe uznanie.

Mieszkańcy Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, a także nasza Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich  również włączają się do obchodów Światowego Dnia Ziemi.

Do akcji przystąpili najmłodsi: przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 z Oddziałem Integracyjnym oraz z Przedszkola Niepublicznego Bajka w Giżycku zgłosiły się do Fundacji o udostępnienie worków i rękawiczek ochronnych, aby posprzątać okolice swoich przedszkoli. Z taką samą inicjatywą zgłosiły się do nas gminy Biała Piska, Mrągowo oraz Sorkwity. Jako organizacja ekologiczna z przyjemnością wspieramy zaangażowanie mieszkańców naszych okolic w utrzymanie czystości. Ciągle jeszcze zgłaszają się kolejni uczestnicy Dnia Ziemi. Giżyckie Przedszkole Niepubliczne „Koralik” zorganizowało Koralikowy Dzień Ziemi czyli przedszkolne święto ekologiczne, które odbyło się 21.04 w  hali sportowej przy SP 4 pod hasłem: „Dbamy o to czym oddychamy!”. Z kolei cała szkolna społeczność Publicznego Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach włączyła się w bogaty program obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi w Wilkasach. Brawo „Koralik” i Gimnazjum! Gratulujemy tych wspaniałych inicjatyw!

Zachęcamy również do czynnego udziału w festynach promujących ekologiczny i zdrowy tryb życia. 7-8 maja w Wilkasach odbędzie się drugi już „Weekend zdrowia” z inicjatywy Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu. W planie są między innymi: bieg rodzinny i zawody dogtrekkingowe oraz gry, zabawy, wykłady i warsztaty. Do zobaczenia!