price of #KJdhYe, http://www.olorx.com/buy-online-without-prescription/diflucan.html#diflucan, price of propecia no prescription, cost of clomid, buy clomipramine purchase, femara buy letrozole

MISTRZOWIE ŚWIATA Z GIMNAZJUM W WILKASACH

Mistrzostwa Świata w Kreatywności, czyli Global Finals, organizowane przez Destination Imagination to impreza, która odbyła w dniach 25-28.05.2016r. w Knoxville (TN) w USA. W tym roku we wszystkich zadaniach na IV poziomach wiekowych mierzyło się ze sobą około 17 000 młodych, kreatywnych ludzi z całego świata. Była na niej także i drużyna Desetred by Ideas z Publicznego Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach, która po zwycięstwie na Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu i zdobyciu Nagrody Specjalnej "Kreatora" powtórzyła ten ogromny sukces również na Finale Światowym (zdobyła I miejsce, a także Nagrodę Specjalną "Renesans")!

Ale po kolei...

                Pierwszy dzień zajęło nam spotkanie organizacyjne polskiej reprezentacji (w tym roku było to rekordowe 150 osób), odnalezienie wcześniej wysłanych: rekwizytów, stroi i dekoracji, a także sprawdzenie czy wszystko doleciało całe.

                Kolejne dni, aż do piątku spędziliśmy na odtworzeniu scenografii próbach przedstawienia po angielsku, udziale w Ceremonii Otwarcia, spotkaniu z Drużyną Bliźniaczą z Teksasu (spędziliśmy z nimi na rozmowie i zabawie niezapomniane 2 godziny, a także wzięliśmy udział w rozwiązaniu Zadania dla Bliźniaków) oraz oglądaniu i kibicowaniu polskim drużynom.

                W końcu przyszedł piątek i czas na naszą prezentację. Nerwy sięgały zenitu, na szczęście Eksperci: Sceny i Przedscenium w zabawny sposób rozładowywali nasze napięcie. W końcu dostaliśmy sygnał i czas ruszył, a wszyscy zebrani w sali "odpłynęli z nami na koniec tęczy"...było to magiczne 8 minut, podczas których daliśmy z siebie wszystko. I chyba się udało, ponieważ dostaliśmy owacje na stojąco!             

W sobotę od rana lekko poddenerwowani, ale z optymizmem udaliśmy się na Zadanie Na Już. Udało nam się wykonać wszystkie jego wytyczne! W sercu natomiast pełen optymizm, więc czas ruszyć po tzw. surowe punkty za wczorajsze przedstawienie. Odebraliśmy swój wynik, a tam szok i niedowierzanie - 197,34 pkt. Łzy szczęścia napłynęły nam do oczu, ponieważ zwietrzyliśmy szansę na doskonałe miejsce. Wreszcie nastąpiła chwila relaksu i przerwa na wymianę pinsami, na którą to do tej pory czasu za bardzo nie mieliśmy.

Nadszedł czas na przygotowania do Ceremonii Zakończenia i dekoracji zwycięzców. Na hali niemalże komplet - 17 000 osób. Zaczęli...najpierw prezentacja filmiku z tegorocznych Mistrzostw, później prezentacja przyszłorocznych zadań i pokaz filmu o Polsce, która w kwietniu będzie gościła międzynarodowe drużyny na specjalnym 24 godzinnym Extreme Challenge i wreszcie po nim rozpoczęcie przedstawiania wyników. Pierwsze 10 zespołów z każdego zadania, na każdym poziomie wiekowym oddzielnie wyświetlano na ogromnych telebimach podwieszonych pod kopułą hali.

                Czekamy, oglądamy radość i dekorowanie zwycięzców. Wreszcie nadszedł czas na Wyzwanie naukowe i nasz poziom wiekowy...obserwujemy uważnie tablicę...miejsca 10-4 nie ma nas (czyżby miejsce poza pierwszą dziesiątką?), miejsce 3 nie my, 2 nie my...ogłaszają nagrody specjalne i SZOK! Jesteśmy! Mamy Renesans! Zbiegamy na dekorację, a w między czasie kiedy jesteśmy na schodach ogłaszają I miejsce - ZNOWU MY! Szok i niedowierzanie! Wieszają nam medale, przybijają piątki, przebiegamy przez scenę - 17 000 ludzi bije nam brawa. Po dekoracji za Nagrodę Specjalną druga runda i dekoracja za zwycięstwo! Zbiegamy na oficjalne zdjęcie, jesteśmy Mistrzami Świata! Wszyscy szczęśliwi, płaczący - wokół nas następne polskie uhonorowane drużyny.

                Po powrocie na swoje miejsca gratulacje od polskich drużyn i naszych "bliźniaków". Około północy docieramy do hotelu i dzielimy się sukcesem z najbliższymi. Niestety nie za długo, ponieważ o 4.30 pobudka i wymarsz na autobus do Atlanty. Na miejscu gorące powitanie i gratulacje od polonii amerykańskiej. Spędzamy u nich niezapomniane cztery dni, podczas których poznajemy miasto i okolicę. Pani Aniu czuliśmy się w Waszym domu jak u siebie. Dziękujemy Wam za wszystko!

                W czwartek powrót do domu i niespodzianka na lotnisku w Warszawie - są nasi koledzy i koleżanki. Gratulacje, łzy szczęścia i gorące powitanie. Od razu przyjemniej wracało nam się do Wilkas. Tu kolejna niespodzianka - witają nas rodzice, dyrektor i nauczyciele. Potem były rozmowy prowadzone ostatkiem sił, których nabraliśmy po obiedzie w "Tawernie DeZeTa".

                Te dwa tygodnie były magiczne. Dziękujemy wszystkim firmom i ludziom dobrej woli, dzięki którym mogliśmy je przeżyć i zaprezentować naszą małą ojczyznę w takim świetle na Ogólnoświatowym Finale Olimpiady Kreatywności. Dziękujemy wszystkim, którzy o nas myśleli i nam kibicowali. Jesteśmy Wam wszystkim bardzo wdzięczni za wsparcie. Dziękujemy Pani Ani z Atlanty i gratulujemy Iskierkom ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Giżycku za zajęcia II miejsca, a także drużynie FlyHigh z II LO, która wypadła świetnie i ostatecznie zajęła 8. miejsce.

 

Deserted by Ideas

Zdjęcia