www.seatrade-global.com, buy amoxicillin/clavulanate pills online

Nagroda "Zielonego kaganka"

Nagroda "Zielonego kaganka" została utworzona w 2002 roku z inicjatywy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku oraz Ełckiego Stowarzyszenia Ekologicznego w Ełku. Przyznają ją członkowie Rady Programowej Mazurskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Giżycku i Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Jest to nagroda za wybitne osiągnięcia w dziedzinie edukacji ekologicznej oraz za systematyczną pracę z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi na rzecz zrównoważonego rozwoju Warmii i Mazur.

Przypomnijmy dotychczasowych laureatów tej regionalnej nagrody :

Rok 2002

1.    Barbara DZIUBA - miejsce pracy - Miejskie Przedszkole i Żłobek "Ekoludki" w Ełku

2.    Mirosław KLECZKOWSKI - Szkoła Podstawowa nr 4 w Mrągowie

3.    Marianna OLENDER - Szkoła Podstawowa w Jeżach

4.    Małgorzata RUSSEK - Szkoła Podstawowa nr 4 w Ełku

5.    Mirosław RUSZNICKI - Zespół Szkół Rolniczych w Giżycku

6.    Rada Miasta Ełku

Rok 2003

1.    Ewa DOWNAR - II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku

2.    Bogusława KAROLCZYK - Centrum Edukacji Ekologicznej PAN, Publiczna Szkoła Podstawowa w Baranowie

3.    Elżbieta KONCEWICZ - Szkoła Podstawowa nr 4 Olecko

4.    Regina MERCHELSKA - Szkoła Podstawowa nr 5 w Ełku

5.    Małgorzata RUSZCZYK - Szkoła Podstawowa w Hejdyku k/Pisza

6.    Katarzyna UŚCIŁOWICZ - Szkoła Podstawowa nr 7 w Ełku

Rok 2004

1.    Grażyna CZAJKA - Gimnazjum nr 4 w Ełku

2.    Stanisław DOMURAD - Szkoła Podstawowa w Nawiadach

3.    Iwona KOSTUŚ - Zespół Szkół Budowlanych w Kętrzynie

4.    Małgorzata NIEDŹWIEDZKA - Zespół Szkół nr 1 w Ełku

5.    Urszula REJCHERT - Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku

6.    Danuta ŻYLIŃSKA - Miejskie Przedszkole i Żłobek "Ekoludki" w Ełku

Rok 2006

1.    Jolanta ADAMKOWICZ - Szkoła Podstawowa w Wilkowie

2.    Agata JURECZKA - Szkoła Podstawowa nr 7 w Ełku

3.    Barbara MŁODZIANOWSKA - Szkoła Podstawowa nr 5 w Ełku

4.    Andrzej SULEJ - Szkoła Podstawowa w Boćwince k/Kruklanek

5.    Lucyna ZAŁESKA - GABRYSZAK - Szkoła Podstawowa w Pieckach

6.    Zespół : Magdalena KUCZYŃSKA i Celina DAWIDEJT - Zespół Szkół Samorządowych w Chełchach

7.    Honorowa Nagroda: Alicja SZARZYŃSKA - kierownik Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej przy ODN w Olsztynie

Rok 2008

1.    Wioletta BAŁDYGA - Szkoła Podstawowa w Orzyszu

2.    Wojciech JEGLIŃSKI - Gimnazjum nr 2 w Olecku

3.    Marta MONKO - Gimnazjum nr 1 w Gołdapi

4.    Ewa PASZKOWSKA - Szkoła Podstawowa nr 4 w Ełku

5.    Anna STADNICKA - Zespół Szkół nr 4 w Mrągowie

6.    Ewa GNYLA- Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kętrzynie

7.    Beata LIPKA - Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kętrzynie

Rok 2009

1. Zofia BOGDASZEWSKA - Zespół Szkół w Baranowie

2. Zenon ILASZ - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Budrach

3. PRZEDSZKOLE MIEJSKIE Nr 1 z ODDZIAŁEM INTEGRACYJNYM w GIŻYCKU

Dyrektorem placówki jest Pani Maria Pająk. Osoby szczególnie zaangażowane w zagadnienia z zakresu edukacji ekologicznej to : Ewa Łukaszewicz, Elżbieta Grzybowska, Anna Święcka, Bożena Suchodoła i Iwona Słowikowska.

4. Ewa KACZKOWSKA - Dyrektor Wojskowego Przedszkola nr 145 w Bemowie Piskim

5. Anna SIEROTKO - dyrektor Miejskiego Przedszkola i Żłobka "Ekoludki" w Ełku

6. Beata ZAJKOWSKA - Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi

Rok 2011

1.    Elżbieta WOJCIULEWICZ - I Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku

2.    Kamila GAN - Szkoła Podstawowa w Kruszewcu

3.    Krystyna ZAJDEL - Zespół Szkół w Sątocznie i Łankiejmach

4.    Krystyna KAMKA – Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Piszu

5.    Małgorzata SKROCKA – Zespół Szkół w Judzikach

6.    Beata STAŚKIEWICZ – Szkoła Podstawowa w Dubeninkach

7.    Magdalena PIELA – Zespół Szkół Samorządowych w Chełchach

8.    Lucyna SITKOWSKA - Zespół Szkół Samorządowych w Chełchach

Rok 2012

1.    Ewa Dulna - Szkoła Podstawowa w Krutyni

2.    Alina Oleszczuk - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi

3.    Izabela Puka - Szkoła Podstawowa w Staświnach

4.    Jolanta Grzesiukiewicz - Zespół Szkół Samorządowych w Stradunach

5.    Agnieszka Haponik - Szkoła Podstawowa w Sypitkach

6.    Maria Klimowicz - Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich

Rok 2015

1. Małgorzata Ruszczyk - Szkoła Podstawowa w Hejdyku

 2. Ewa Dulna  Szkoła Podstawowa w Krutyni
 
3. Jolanta Przymorska Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rynie
 
 4. Elżbieta Witek – Pawlukojć  Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku

 5. Krystyna Zajdel - Zespół Szkół w Sątocznie

 6. Anna Darda - Szkoła Podstawowa w Trzonkach

 7. Agnieszka Pietruszka -  Szkoła Podstawowa w Trzonkach

Rok 2016

1. Ewa Downar – Dyrektor II LO w Giżycku

2. Ewa Dulna – Szkoła Podstawowa w Krutyni

3. Kamila Gan – Szkoła Podstawowa w Kruszewcu

4. Zofia Nikitiuk – Gimnazjum w Wilkasach

5. Elżbieta Rajcow – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rynie

6. Małgorzata  Ruszczyk – Szkoła Podstawowa w Hejdyku

7. Elżbieta Skupień – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie

8.Andrzej Sulej – Szkoła Podstawowa w Boćwince (gmina Kruklanki)